Szkolenie cukiernicze - 6 monoporcji w 1 dzień | wapas.pl

Branża cukiernicza jest na tyle wymagająca, że zachodzi konieczność podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych praktycznie cały czas. Trendy cukiernicze zmieniają się bardzo dynamicznie, czasami nawet z miesiąca na miesiąc. Dlatego rozwijanie biznesu w tej branży jest niemożliwe bez chęci pozyskiwania nowych umiejętności. Jak wiadomo, najlepiej jest uczyć się pod czujnym okiem mistrza. Dlatego też wielu cukierników wykazuje zainteresowanie szkoleniami organizowanymi przez Warsaw Academy of Pastry Arts.

Szkolenie cukiernicze - 6 monoporcji w 1 dzień
obrazek prezentujacy

Monoporcje, szkolenie - dlaczego warto?

Monoporcje to desery lub przekąski, które są przygotowywane w formie jednorazowych porcji. Oznacza to, że każdy przysmak jest zapakowany oddzielnie lub podany w osobnym naczyniu. Do najpopularniejszych monoporcji można zaliczyć takie desery jak miniaturowe tarty czy słodkie bomby polane lustrzaną glazurą. Każda porcja jest starannie skomponowana zarówno pod względem smaku, jak i wyglądu, aby zapewnić gościom unikalne doświadczenie smakowe. Co więcej, wszystkie muszą się również smakowicie prezentować.

Czego można się nauczyć na szkoleniu cukierniczym z monoporcji?

Na szkoleniu cukierniczym z monoporcji można nauczyć się wielu przydatnych umiejętności i technik związanych z przygotowywaniem oraz prezentacją eleganckich deserów. W Warsaw Academy of Pastry Arts kursanci dowiadują się, w jaki sposób wykorzystać w praktyce receptury na połączenie wielu owocowych smaków, takich jak wanilia, truskawka, malina lub gruszka. Co ciekawe, w niektórych monoporcjach łączy się smak owoców z nutami pistacji czy kokosa. Taka kompozycja pozwala na wzbogacenie deseru i nadanie mu wielowymiarowości.

Szkolenie z monoporcji - jak wziąć udział?

Szkolenia cukiernicze pomagają przekraczać kolejne bariery związane z przygotowaniem bardziej skomplikowanych deserów. To natomiast wpływa na podniesienie jakości usług. Szkolenie z monoporcji jest jedną z najczęściej wybieranych form nauki, jako że odbywa się ono pod okiem mistrzów cukiernictwa. Proces zapisów na szkolenie jest bardzo intuicyjny i wygodny - wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej Warsaw Academy of Pastry Arts, podając wszelkie niezbędne dane kontaktowe.