Cykl w kinach

FILMS for FOOD

organizuje

w kinach w całej Polsce cykliczne pokazy filmów o tematyce kulinarnej. Są to specjalne wydarzenia, w ramach których prezentowane są najciekawsze filmy dokumentalne o jedzeniu a po seansach organizowane spotkania i dyskusje z udziałem ekspertów. Wydarzeniom tym towarzyszą też często degustacje oraz kolacje inspirowane filmami.

Tematykę poszczególnych wydarzeń cyklu wyznaczają filmy dobierane przez kuratorów FILMS for FOOD, czyli Jakuba Gutka i Lucynę Zembowicz przy wsparciu lokalnych koordynatorów. Pokazy w ramach cyklu wzbogacają repertuar kin oraz służą edukacji i integracji fanów dobrego kina i kulinariów z poszczególnych miast. Dla mecenasów i partnerów wydarzenia cyklu FILMS for FOOD są natomiast okazją do nawiązywania relacji z otoczeniem firmy wpisując się w strategię CSR.

Cykl FILMS for FOOD zainaugurowały w listopadzie 2016 premierowe pokazy „Noma: My Perfect Storm” – filmu o René Redzepim, szefie kuchni słynnej restauracji Noma w Kopenhadze. Warszawski pokaz uświetniło spotkanie z kucharzami, którzy współpracowali z Redzepim oraz kolacje w restauracjach Bez Gwiazdek i Atelier Amaro. Wydarzenia inspirowane filmem i kuchnią Nomy odbyły się też po pokazach w Poznaniu (restauracja Concordia Taste), w Białymstoku (restauracja hotelu Cristal), w Pszczynie (Wodna Wieża), w Lublinie (hotel Alter) oraz w Gdyni (restauracja Sztuczka). Dzięki współpracy z partnerami i mecenasami w ramach cyklu odbywają się też poczęstunki i degustacje. Wśród Partnerów cyklu FILMS for FOOD znaleźli się między innymi: Hotele SPA Dr Irena Eris, Kinga Pienińska, TomGast, Jacobs Creek, Muzeum Polskiej Wódki czy Dary Natury.

W aktualnym sezonie

Pokazy cyklu FILMS for FOOD odbywają się regularnie w kinie Muranów w Warszawie, kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu oraz kinoteatrze Rialto w Katowicach.

W ramach cyklu
FILMS for FOOD

prezentowane były dotychczas filmy

Bar Schumanna

reż. Marieke Schroeder

Niemcy, 2017

Boginie jedzenia

reż. Vérane Frédiani

Francja, 2016

Cooking Up a Tribute

reż. Luis Gonzalez, Andrea Gómez

Niemcy 2015, 87’

Czerwona obsesja

reż. Warwick Ross, David Roach

Australia, Chiny, Francja, Wielka Brytania, Hong Kong 2013

Film o kawie

reż. Brandon Loper

USA, 2014

Uczta

reż. Thomasa Jacksona, Charlotte Landelius i Henrika Stockare

Szwecja, 2014

Głód mięsa

reż. Marijn Frank

Holandia, 2015

Jestem miłością

reż. Luca Guadagnino

Włochy 2009

Knife Skills

reż. Thomas Lennon

USA, 2018

Mrówki na krewetce

reż. Maurice Dekkers

Holandia, 2015

Natura, kobiety i wino

reż. Giulia Graglia

Włochy, 2011

Projekt Singhampton

reż. Jonathan Staav

Kanada, Niemcy, Francja 2014

Somm

reż. Jason Wise

USA, 2013

W obronie jedzenia

reż. Michael Schwarz

USA, 2015

Uczta Babette

reż. Gabriel Axel

Dania, 1987

Noma: My Perfect Storm

reż. Pierre Deschamps

Wielka Brytania 2015, 100′